Sarajevo u finišu do trijumfa: Radović heroj bordo tima u Konjicu

Fudbaleri Sarajeva slavili su na gostovanju u Konjicu kod ekipe Igmana sa 2:1 u okviru 11. kola Premijer lige BiH.

Apsolutni heroj bordo tima bio Slaviša Radović golom u 89. minutu.

Prije njega za vođstvo Sarajeva pogodio je Trebinjac, Nemanja Anđušić, koji je u padu uspio loptu primiriti loptu jednom nogom, a drugom je smjestiti u mrežu Ćemana.

Do izjednačenja su domaći uskoro stigli. Igrao se 30. minut kada je Bodul zatresao mrežu iz daljine. Šutirao je iskusni igrač Igmana sa distance i matirao Rogića, koji je mogao i bolje intervenisati, te se sa 1:1 otišlo na odmor.

U drugom periodu nije viđeno pregršt šansi, gosti su napadali ali domaćin je uspješno svaki put izlazio na kraj, sve do finiša.

Kada se svima činilo da će Konjičani odbraniti sve atake gostiju na scenu je stupio Slaviša Radović.

Igrao se 89. minut kada je Sarajevo izvelo jedan korner. Lopta je došla do Radovića koji iz teške pozicije uspjeva šutirati i uz pomoć Buturovića pogoditi mrežu Konjičana.

Sarajevo se ovom pobjedom nalazi na drugoj poziciji sa 23 boda, dok je Igman 10. sa 9 bodova na svom kontu. U narednom kolu Sarajevo gostuje u Doboju, dok će Igmanu na noge drugi sarajevskom klubu Željezničar.