DERBI PRIPAO SARAJEVU Zrinjski doživio drugi uzastopni poraz

Sarajevo je u okviru sedmog kola Premijer lige BiH savladalo sastav Zrinjskog sa minimalnim rezultatom od 1:0.

Slavlje fudbalera Sarajeva

Prva prava prilika na susretu je došla za Sarajevo kada je u 13. minutu kapiten Almedin Ziljkić ubacio loptu sa lijeve strane nakon čega je istu glavom odlično spustio Daniel Avramovski, dok je udarac Mirze Mustafića i to takođe glavom odlično odbranio Marko Marić.

Samo minut kasnije je zaprijetio i Zrinjski kada je Mario Tičinović nabacio loptu ka Franku Sabljiću koji je šutirao, ali je saveznik Sarajeva u ovom slučaju bila prečka.

Sjajan i odličan fudbal se nastavio u 29. minutu Ziljkić fantastično podvalio loptu ka neumoljivom napadaču Renanu Oliveiri koji je pucao iz prve te bi ovog bio gol da se ponovo na mjestu nije našao Marić.

Nakon što su se igrači Sarajeva i Zrinjskog vratili na teren poslije pauze, prvih desetak minuta drugog poluvremena nije donijelo skoro pa nikakva uzbuđenje te se jedino može izdvojiti potez Ajdina Hasića koji je sjajnim driblingom izbacio čak tri defanzivca Zrinjskog u njihovom šesnaestercu.

Utakmica se malo razdrmala u 66. minutu kada je Nemanja Bilbija iz prve nakon što je oteo loptu istu predao ka Tičinoviću, ali je udarac desnog krilnog beka Zrinjskog bio neprecizan.

Četiri minute kasnije je prijetnjom uzvratilo Sarajevo jer je sa preko 25 metara snažno te precino šutirao rezervista Adalberto Penjeranda čiji je udarac odbranio tokom duela zaista sjajni čuvar mreže Zrinjskog Marić, navodi Meridian sport.

Penjeranda je u 88. minutu predriblao brzinom svjetlosti po lijevoj strani nekolicinu igrača Zrinjskog da bi ga Damir Zlomislić oborio u šesnaestercu zbog čega je Luka Bilbija dosudio penal, a isti je u pogodak pretvorio Oliveira za konačnih 1:0.