PLAVI BEZ ŠANSI Sarajevo lako do pobjede u jubilarnom 150. derbiju (FOTO)

Fudbaleri Sarajeva savladali su vječitog rivala, ekipu Željezničara sa 3:0 u 10. kolu Prmijer lige BiH.

Bio je ovo Jubilarni 150. derbi između ova 2 sarajevska velikana, a Bordo tim otišao je kući pjevajući, dok je Željezničar ponovo pokazao tanku predstavu.

U posljednja 4 međusobna duela ove dvije ekipe svaki put su remizirali, a Sarajevo je sada prekinulo tu tradiciju. Posljednji put kada je jedna od ekipa slavila, bio je mart 2022. godine, a tada su Plavi trijumfovali sa 2:0.

Ekipa Simona Rožmana pokazala je da je pretedent za titulu i da je u sjajnoj formi.

Povelo je Sarajevo, u 26. minutu golom Ajdina Hasića. Ipak, to nije bio konačan rezultat u prvom poluvremenu. Pred sam kraj prvog perioda, Renan Oliveira postiže pogodak u 3. minutu sudijske nadoknade.

HT 📸 | FK Sarajevo 2:0 FK Željezničar

Posted by FK Sarajevo on Sunday, October 8, 2023

U drugom poluvremenu Plavi su imali kontrolu nad loptom, ali bezuspiješno. Pokušavao je Željezničar da u posljednjoj trećini dođe do završnog pasa, ali je odbrana Bordo tima bila na visokom nivou.

Mogao je Željezničar u 2. minutu nadoknade do gola, ali je zbog ofsajda on poništen Dženanu Haračiću.

I kada se činilo da će glavni arbitar Miloš Gigović odsvirati posljednji zvižduk, Hamza Čataković postiže i 3. pogodak za sarajevo i stavlja tačku na ovaj meč.

Ipak, istini za volju, trenutna razlika u individualnom kvalitetu je više nego uočljiva.

Na kraju, jubilarni 150. vječiti derbi, na stadionu Asim Ferhatović Hase Sarajevo 3, Željezničar 0.

Sarajevo se ovom pobjedom ptimaklo Borcu na 5 bodova zaostatka, pa su se sada na drugom mjestu izjednačili sa ekipom Širokog Brijega a u narednom kolu gostuju upravo u Banjaluci, gdje ćemo gledati derbi kola.

Željezničar je ostao na 7. mjestu u ligi sa 12 bodova iz 10 odigranih kola.