POBJEDA ZLATA VRIJEDNA Slavlje Sloge, Vidić i Jović srušili Željezničar (VIDEO)

Fudbaleri Sloge upisali su veliku pobjedu protiv sarajevskog Željezničara sa 3:0 u okviru zaostalog meča 2. kola Premijer lige.

Izabranici Vlada Jagodića od samog starta su stavili do znanja gostima koje su njihove ambicije u meču, a junaci na Lukama bili su novopridošli napadač Toni Jović i Slogina gol mašina Dejan Vidić.

Poluvrijeme na LukamaFK Sloga Meridian-FK Željezničar 1:0

Posted by FK Sloga Meridian on Wednesday, September 20, 2023

Prvo je zatresao mrežu Želja u 43. minutu, nakon velike greške golmana gostiju Muftića koji je ispucao loptu tek do Jovića, a napadač Sloge je zakucava u mrežu Željezničara. Te se sa rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu viđena je isti slika na terenu, a Sloga je svoju prednost udvostručila nakon svog najjačeg oružja – prekida.

Igrao se 67. minut kada je Jović ubacio nakon kornera, a najviši u skoku je bio Dejan Vidić koji iz blizine ubacuje loptu u mrežu Želja za 2:0.

U posljednjim trenucima meča, kada su svi očekivali kraj, sijevnula je kontra domaćih. U šesnaestercu je oboren igrač Sloge, a Vidić precizan sa bijele tačke postiže svoj drugi pogodak na meču, te se tako izjednačio sa Nemanjom Bilbijom na vrhu liste strijelaca.

Sloga je ovom pobjedom na svoj konto upisala deveti bod i nalazi se na 8. mjestu Premijer lige BiH, s druge strane bio je ovo treći vezani poraz Plavih s Grbavice, te se takođe imaju 9 bodova.