KANONADA BORCA Crveno-plavi petardom ispratili Slogu sa Gradskog stadiona (FOTO)

Fudbaleri Borca upisali su novi trijumf u okviru petog kola Premijer lige BiH.

Na Gradskom stadionu u Banjaluci savladana je ekipe Sloge iz Doboja sa visokih 5:0.

Nakon prvog sudijskog zvižduka vidjeli smo poruku navijača Borca, popularnih Lešinara, koji su se oprostili od mladića iz Novog Sada ubijenih u sinoćnoj pucnjavi na Futogu.

Od samog starta meča vidjela se želja za trijumfom izabranika Vinka Marinovića, te je Borac krenuo agresivno na gol Elvira Traka. Prvu priliku imao je Terzić, ali nije bio precizan. Do sljedeće ozbiljnije situacije čekalo se do 21. minuta, kada je Makarićev udarac po zemlji uspio ukrotiti golman gostiju i izbaciti loptu u korner.

Vlado Jagodić

Nastavio je Makarić da ulazi u šanse, ali bez previše uspjeha, sve do 36. minuta i kaznenog udarca za domaće. Iako je Trako uspio odbraniti penal Makariću, pa i intervenisati još jednom, lopta nakon gužve dolazi opet do Makarića koji bez puno muke trese mrežu Sloge za 1:0, a tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Milan Makarić

U drugom poluvremenu viđena je ista slika na terenu, Borac je opsjedao gol Sloge, a kao nagrada je stigao pogodak u 49. minutu. Terzićev centaršut nakon kornera i nebeski skok Čelića u srcu peterca bili su dovoljni da na semaforu Gradskog stadiona stoji 2:0.

Gosti su se trgnuli nakon toga, zaprijetili su preko Baranova, odlučio se na šut sa 20-ak metara, ali nije bio precizan. Lopta je završila preko Borčevog gola.

Sve dileme riješene su u 64. minutu kada je po lijevoj strani proradila kolumbijska veza, a realizovao ju je Stefan Fićović sa visine penala za sigurnih 3:0.

Borac se ni tu nije zaustavio. Za to je zaslužan Stojan Vranješ koji je nakon asistencije danas sjajnog Kvržića upisao prvijenac od povratka u Platonovu u 84. meča.

Tačku na sva dešavanja stavio je Jovo Lukić za konačnih 5:0 u 86. minutu, kada je u situaciji jedan na jedan sa Trakom loptu poslao pored golmana Sloge.

Ovo je bila najubjedljivija pobjeda Borca, još od 1. avgusta 2020. godine, kada je na klupi Borca sjedio današnji trener Sloge, Vlado Jagodić.