IZNENAĐENJE NA STARTU Sloga na krilima Vidića savladala Sarajevo

Fudbaleri dobojske Sloge savladali su ekipu Sarajeva sa 2:1 u prvom kolu Premijer lige BiH.

Izabranici Vlada Jagodića su tako sjajno započeli prvenstvo i slavili nakon preokreta protiv favorizovanog Sarajeva, koje je nakon ispadanja iz kvalifikacija za Ligu konferencija doživjelo još jedan neprijatan poraz.

Povelo je Sarajevo u 15. minutu golom Renana Oliveire. Ipak pred sam kraj prvog poluvremena novajlija u redovima Sloge u 44. minutu donosi Dejan Vidić nakon centaršuta, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

U nastavku igre Sloga je bila bolji protivnik imala je bolje šanse, a nagrada i potpun preokret stigao je u 70. minutu kada je ponovo Vidić fenomenalno glavom pogodio za 2:1.

Do kraja utakmice Sarajevo je očekivano preuzelo inicijativu, ali nisu uspjeli da stvore pravu priliku do kraja meča i odbrana Sloge odilila je napadima “Bordo” tima.

U narednom kolu izabranici Vlada jagodića dočekaće ekipu Željezničara, dok će Sarajevo putovati u Banjaluku, ekipi Borca.