Bodovi ostaju u Konjicu: Igman "pobjegao" iz zone ispadanja i gurnuo Tuzla siti na pretposljednje mjesto

Fudbaleri Igmana savladali su na domaćem terenu ekipu Tuzla sitija rezultatom 2:0 u okviru 17. kola Premijer lige BiH.

Igman

Po izuzetno teškom terenu i jedna i druga ekipa od starta krenule su ofanzivno, a loša podloga nije im smetala da dođu do prilika za gol.

Konkretnija je bila ekipa Igmana koja je do prednosti došla u 19. minutu kada je bivši igrač Leotara, Marko Čubrilo pogodio za 1:0.

Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, a konačan rezultat meča postavio je Stefan Denković u 27. minutu susreta. Do kraja meča vidjeli smo prilike na obje strane terena, ali nije došlo do promjene rezultata.

Ovo je velika pobjeda za Igman protiv jednog od glavnih konkurenta u borbi za opstanak. Ekipa iz Konjica ovom pobjedom prekinula je niz o tri uzastopna poraza i pobjegla iz zone ispadanja, a to mjesto zauzela je upravo ekipa iz Tuzle.

U posljednjem kolu ove polusezone Igman će na noge zahuktalom Veležu, dok će Tuzla siti dočekati Slogu iz DOboja.