(FOTO) Tuzlaci i dalje u opasnoj zoni: GOŠK u finišu ostao bez pobjede na Tušnju

Fudbaleri Tuzla Sitija i GOŠK-a remizirali su (2:2) u 12. kolu Premijer lige, a susret je obilovao prilikama sa obje strane, pa su i gledaoci mogli da uživaju u dobroj utakmici.

Domaći su se nadali bodovima, kojima bi pobjegli iz opasne zone, pa su već u 3. minutu stigli do vođstva, golom Rijada Kobiljara.

Nakon toga, dve velike šanse propustili su Đorđe Pantelić i Irfan Hadžić, a onda su se probudili i gosti i preuzeli inicijativu. Dobru priliku u 44. minutu imao je Staniša Mandić, ali je Eldin Lolić odbranio.

FK TUZLA CITY:NK GOŠK2:2

Posted by FK Tuzla City on Monday, October 30, 2023

Samo što je počelo drugo poluvreme, GOŠK je izjednačio. Marko Musulin je šutirao, a Riad Šuta odbijenu loptu poslao u mrežu za 1:1.

GOŠK je napadao i nakon izjednačenja, pa je propustio nekoliko dobrih prilika, a u 79. minutu Tuzla je pogodila prečku preko Alena Mašovića.

Samo dva minuta kasnije, gosti su ipak došli do prednosti. Musulin se dobro snašao nakon odbrane Lolića, pa je iz drugog pokušaja postigao gol za vođstvo od 2:1.

Tuzlaci se nisu predavali i pet minuta prije kraja, Đorđe Pantelić je postigao gol za konačnih 2:2.

Bodom svakako mogu da budu zadovoljniji gosti, koji su se učvrstili na devetoj poziciji, dok je Tuzla Siti ostala bez pobede i na sedmom uzastopnom meču, pa su i dalje u zoni ispadanja sa 10 bodova.