Plemići nastavili potjeru za Borcem: Zrinjski na krilima Bilbije ubjedljivo slavio u hercegovačkom derbiju

Fudbaleri Zrinjskog upisali su i više nego ubjedljivu pobjedu u okviru 15. kola Premijer lige BiH.

Mostarci su furiozno prošli kroz Gabelu, te sa visokih 5:1 slavili nad domaćim GOŠK.

Mrežu domaćih načeli su već u 10. minutu, kada je Nemanja Bilbija bio precizan sa bijele tačke, da bi Tomislav Kiš uduplao prednost u 37. i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gdje su stali u prvom poluvremenu, Plemići su nastavili u nastavku. Samo dva minuta od početka drugog dijela igre Trik Ramić je povisio na 3:0 i riješio sve dileme, ukoliko ih je uopšte i bilo.

Nije se aktuelni šampion BiH tu zaustavio, već je pred kraj susreta ponovo dodao gas. Prvo je Bilbija svojim drugim golom u 81. minutu povisio na 4:0, da bi peti bio djelo Franka Sabljića samo minut nakon toga.

Konačnih 5:1 i počasni gol za domaće postavio je Riad Šuta u 85. minutu susreta.

Zrinjski se ovom pobjedom vratio na 4 boda zaostatka za Borcem, te sada na svom kontu ima 32, dok je GOŠK upisao sedmi poraz i nastavlja borbu za opstanak u društvu najboljih, pošto se sa 16 bodova nalazi na 9. mjestu.

Zrinjski već za 4 dana očekuje novi izazov, pošto će gostovati ekipi AZ Alkmara u Ligi konferencija.