Bilbija nastavlja da rešeta: Zrinjski slavio u Mostaru protiv Širokog

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Široki Brijeg rezultatom 3:1 u zaostalom duelu 6. kola Premijer lige BiH i utakmici u kojoj je na klupi domaćeg tima debitovao novi trener Mario Ivanković.

Mostarski klub se tako probio na drugu poziciju na tabeli i sada je četiri boda iza vodećeg banjalučkog Borca.

Duel u Mostaru otvoren je nizom šansi na obje strane, a domaćima je poništen i pogodak na samom otvaranju susreta, dok je Ćuže pogodio prečku.

Ipak, Zrinjski je poveo u 10. minuti kada je Ćorluka dobro skočio i glavom pogodio za 1:0. Tri minute kasnije Mostarci su udvostručili vodstvo.

Bilbija se sjajno snašao i preciznim udarcem lijevom nogom povisio je na 2:1.

Ipak, deset minuta kasnije Ćavar je iskoristio grešku Ramića i iz blizine je pogodio za 2:1. Imao je potom Široki nekoliko opasnih napada, ali pitanje pobjednika je riješeno u 45. minuti.

Ćuže je sve sam uradio nakon čega je lopta došla do Bilbije, a kapiten Zrinjskog je svojim drugim golom povisio na 3:1.

U nastavku je domaći tim igrao mirno, Bilbija je imao jednu sjajnu šansu za het-trik, ali rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je zasluženo slavio, piše Klix.

Zrinjski za vikend očekuje gostovanje GOŠK-u, dok Široki Brijeg dočekuje Velež.