Bodovi ostaju u Mostaru: Velež savladao Posušje i popeo se na 2. mjesto na tabeli

Fudbaleri Veleža savladali su ekipu Posušja u 11. kolu Premijer lige BiH rezultatom 2:1.

U hercegovačkom derbiju bolji su bili izabranici Deana Klafurića.

U prvom poluvremenu publika u Vrapčićima nije mnogo šansi. Ipak za promjenu rezultata pobrinuo se Nermin Haskić golom u 46. minutu za vođstvo Rođenih.

Adnan Džafić povisio je na 2:0 u 62. minutu i činilo se da sve ide ka tome da Mostarci dođu do novih bodova.

Ipak Dominik Begić pogađa za 2:1 u 71. minutu i uvodi meč u neizvjesnu završnicu. Tačku na ovaj susret mogao je postaviti Nermin Haskić u 85. minutu kad aje sudija Perić pokazao na bijelu tačku, ali je iskusnom napadaču golman Franko Kolić odbranio udarac.

Ipak do kraja je ostalo 2:1 na semaforu.

Velež se sada popeo na 2. poziciju na tabeli sa 17 bodova, dok bod manje imaju Sarajevo i Široki Brijeg, ali i utakmicu manje.