(VIDEO) Željezničar u sve većim problemima: Velež slavio na Grbavici i pokvario rođendansko slavlje "Manijaka"

Fudbaleri Veleža su u 17. kolu Premijer lige BiH savladali Željezničar na “Grbavici” minimalnim rezultatom 1:0.

Domaći tim Željezničara je imao fantastičnu priliku u 4. minutu, kada se Dženan Haračić odlično oslobodio Brune Oliveire, a onda uputio šut iz neposredne blizine, ali je lopta završila tik pored lijeve stative Veleža.

U nastavku meča na terenu nismo vidjeli niti jednu priliku vrijednu pomena, osim u finišu kada je Edo Vehabović iz slobodnog udarca pogodio spoljni dio mreže “Plavih”. Ali, zato je na tribinama, s druge strane, bilo itekako zanimljivo.

Navijači Željezničara, popularni “Manijaci”, danas proslavljaju 36 godina postojanja, a u jednom trenutku viđen je veliki vatromet na južnoj tribini.

Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu, meč je nakratko prekinut zbog nove bakljade domaćeg tima, a u 67. minutu gostujući tim je došao do vođstva na Grbavici.

Odlično su kombinovali Vehabović i Gjorgi Gulijašvili, koji su odigrali dupli pas, a fudbaler iz Gruzije nakon toga postiže za veliko vođstvo mostarskog tima.

Željezničar je u nastavku bacio sve karte u napad, a u 80. minutu su mogli da dođu do izjednačenja. Hamza Gasal je šutirao iskosa, ali je Osman Hadžikić fantastično odbranio njegov pokušaj.

Dva minuta kasnije je Gulijašvili mogao i do drugog pogotka, ali je njegov šut završio tik iznad gola.

Malo je falilo da Željezničar u 91. minutu dođe do izjednačenja, kada je nakon centaršuta Mehmeda Ćosića u skoku odličan bio Vahid Selimović, ali je lopta pogodila vanjski dio mreže, što je bila i posljednja šansa na ovom susretu.

Bio je ovo deseti poraz Željezničara u ovoj sezoni i sa 19 bodova se nalaze na osmoj poziciji, dok je Velež stigao do devete pobjede i sada se sa 32 boda nalaze na diobi drugog mjesta sa Zrinjskim. Željezničar u narednom kolu gostuje GOŠK-u, dok će Velež dočekati Igman, prenosi Meridiansport BiH.