Povratak na pobjednički kolosijek: Sarajevo lagano do trijumfa u derbiju protiv Veleža

U derbiju 29. kola Premijer lige BiH Sarajevo je na stadionu Koševo večeras slavilo sa 3:0 protiv Veleža.

Sarajevo je lošu seriju od tri utakmice bez pobjede prekinulo večeras u duelu s Veležom. Mostarci su imali priliku možda da ovjere treće mjesto, no sada četiri kola prije kraja imaju “samo” +4 i vratila se nada bordo timu da može da završi iza Borca i Zrinjskog na tabeli.

U svakom slučaju jako važna pobjeda Sarajeva u borbi za Evropu, a gol koji je uveliko odredio smjer utakmice viđen je nakon nepunih 45 sekundi.

Hamza Čataković je prošao po desnoj strani, uposlivši u srcu kaznenog prostora Renana Oliveiru, koji se našao na pravom mjestu i postigao deveti premijerligaški gol u sezoni.

Na drugi gol čekalo se drugo poluvrijeme. Hamza Čataković postiže gol u 62. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ajdin Hasić u 93. minutu.