Premijerligaši se namučili: Drama u Kupu BiH, Sarajevo i Široki Brijeg nakon penala do četvrtfinala

Odigrana su još dva meča osmine finala Kupa BiH, a u oba susreta pobjednika su odlučivali penali. Sarajevo je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavilo protiv Slobode, dok je na isti način Široki Brijeg savladao Stupčanicu.

Mnogo drame i neizvjesnosti viđeno je u ova dva susreta, iako neočekivano, Federalni prvoligaši Sloboda i Stupčanica namučili su premijerligaše.

Sarajevo je povelo u prvom poluvremenu golom Ajdina Hasića, ali je u nastavku meča izjednačenje na prepunom Tušnju Slobodi donio Kenan Delić, a kako do kraja meča nije bilo promjene rezultata, otišlo se na penale, gdje je Bordo tim bio bolji sa 4:2.

Široki Brijeg uspio je da ispusti prednost od 2:0, ali su i oni bolje izvodili penale od protivnika. Prvo je Luka Mamić doveo Širokobriježane u vođstvo, da bi Ilija Bagarić duplirao prednost. Ipak nije se predavala Stupčanica koja je prepolovila prednost protivnika autogolom Mislava Matića, da bi do izjednačenja ekipa iz Olova stigla preko Stefana Božića.

I baš identičnim rezultatom kao i na meču Sloboda – Sarajevo, Široki Brijeg je bila ekipa koja je bolje izvodila penale, pa je sa 4:2 otišla u četvrtfinale.