Igman ispustio trijumf: FK Sarajevo u finišu izbjegao poraz u Premijer ligi BiH

Fudbaleri Sarajeva i Igmana odigrali su meč 22. kola Premijer lige BiH, a meč je završen rezultatom 2:2.

U prvom poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, a na poluvrijeme se otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Janketić je osvojio loptu i pokušao da uđe u šesnaesterac između Aničića i Buljubašića, pao je u šesnaestercu, a sudija pokazao na bijelu tačku. Uzalud su protestovali domaći fudbaleri kod sudije Gigovića. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Mirsad Ramić u 72. minutu.

Sljedeća dobra akcija gostiju pretvorena je gol. Janketić je u 79. minuti sa svoje polovine sjajnim dodavanjem izbacio Hebibovića, koji je sa ivice šesnaesterca matirao Rogića šutem u desne rašlje.

Sarajevo je uspjelo smanjiti zaostatak preko Čatakovića, koji je dobro pratio akciju i odbijanac Buljubašića pospremio u mrežu.

Samo minut kasnije Sarajevo je izjednačilo prekrasnim udarcem Ajdina Hasića sa 20-ak metara, što je bio i konačan rezultat utakmice, navodi N1.

Sarajevo je na petom mjestu tabele Premijer lige BiH sa 34 boda, dok je Igman na poziciji broj 10 sa 23 osvojena boda.