ODBRANA DONIJELA POBJEDU Junajted novu sezonu Premijer lige otvorio minimalnim trijumfom

Fudbaleri Mančester junajteda sezonu su u Premijer ligi otvorili pobjedom 1:0 protiv Vulverhemtona na svom Old Trafordu.

Rafael Varan

Crveni đavoli su pobjedu u posljednjem meču prvog kola upisali minimalnim rezultatom.

Počelo je dobrom prilikom koju je za domaće imao Markus Rašford u 12. minutu, da bi Vulvsi dva puta ozbiljno priprijetili preko Mateusa Kune. Prvo u 27, a zatim i u 33. minutu. Oba puta je lopta otišla malo pored gola.

U nadoknadi prvog poluvremena, dva puta prijeti Junajted. Preko Antonija, pa i preko Rafaela Varana. Antonijev šut je blokiran, Varanov je otišao pored gola.

Mogli su Vulvsi do gola u 49. minutu da donese prednost svom timu, ali je iz zicer pozicije pogodio stativu. A zatim mu je u 55. minutu pokušaj sjajno zaustavio Andre Onana.

Junajted do gola, ispostavilo se pobjedonosnog, dolazi u 76. minutu. Aron Van-Bisaka je poslao dobru loptu u kazneni prostor, a Varan je na pravom mjestu i glavom loptu šalje u mrežu.

Nisu Vulvsi odustajali. U 84. pa i nepun minut kasnije sjajne šanse je propustio Fabio Silva. Onana je upisao dvije odlične odbrane i sačuvao svoj tim. Do kraja je upisao ukupno šest odbrana.

Meč je na kratko prekinut u samom finišu, tačnije u petom minutu nadoknade, jer je nekoliko navijača ušlo na teren.

A onda, šok za domaće. Onana koji je do tog momenta bio jedan od heroja domaćina, obara Sašu Kalajdžića u kaznenom prostoru. Iako je djelovalo kao da neće biti nikakve dileme, nakon VAR provjere, meč je, bez penala za goste, nastavljen, navodi Sport klub.

U drugom kolu, Junajted će u goste Totenhemu, a Vulvsi će dočekati Brajton.