(FOTO) PETARDA TOBDŽIJA Arsenal nastavio potjeru za ljutim rivalom na vrhu

Odigrane su tri utakmice u okviru 10. kola Premijer lige, a pobjede su zabilježili fudbaleri Arsenala i Bornmuta. "Tobdžije" su bile posebno efikasne protiv Šefilda, savladavši ih sa 5:0, dok je Bornmut rezultatom 2:1 savladao Barnli.

Arsenal je na krilima Enketije “razmontirao” Šefild. Odlični centarfor je pogađao mrežu rivala u 28., 51., i 58. minutu, dok su se u strelce upisali Vijera i Tomijasu.

“Tobdžije” nakon ovog meča zauzimaju drugo mjesto na tabeli Premijer lige sa 24 boda, a Šefild je nastavio sa lošim izdanjima i trenutno je na posljednjem mjestu sa samo jednim bodom.

Pobjedu u ovom kolu zabilježila je i ekipa Bornmuta, koja je u derbiju začelja savladala Barnli sa 2:1. Prvi su do vođstva došli gosti u 11. minutu preko Tejlora, da bi Semenjo u 22. i Biling u 76. minutu postavili konačan rezultat. Gosti su u 90. minutu postigli gol za izjednačenje, ali je posle VAR provere pogodak Rodrigeza ipak poništen.

Bornmut je sada na 17. mestu sa šest bodova, dok je Barnli na 19. i ima četiri boda.