KAKVA BRUKA JUNAJTEDA Crveni Đavoli odavno nisu ovako poniženi, Kristal Palas ih potukao do nogu

Mančester junajted je igrao jednu od presudnih utakmica u borbi za plasman u Evropu, na gostovanju Kristal Palasu, ali je u tom meču na „Selharst parku“ do nogu potučen – 4:0.

Crveni đavoli odigrali još jedan očajan meč, za veliki korak unazad u borbi za Evropu.

Erik Ten Hag nije mnogo eksperimentisao sa startnom postavom, ali je evidentno imao dosta kadrovskih problema, nije mogao da računa između ostalog na Bruna Fernandeša i od skora povređenog Harija Megvajera.

Portugalac je svakako najbolji pojedinac Junajteda ove sezone i kad njega nema na terenu slavni Mančester se prilično muči. A šta god ko mislio o Megvajeru, ni odbrana Crvenih đavola sa njim i bez njega nije ista.

I sve te slabosti ekipe sa Old Traforda Kristal Palas je znao da iskoristi. Ne treba zaboraviti da je ovaj tim u sjajnoj formi, u prethodna četiri meča zabilježio je tri pobjede i remi, pobjeđivao je Liverpul, Vest Hem i Njukasl. Pa zašto onda ne bi i Junajted?

Počelo je odlično po domaće, u 12. minutu Munjoz je izveo aut sa svoje polovine, dodao je loptu do Olisea, a 22-godišnji Francuz se gotovo neometano prošetao kroz odbranu rivala i sa 15 metara preciznim udarcem savladao je Onanu. Vjerovali ili ne, Munjozu se pisala asistencija iz auta sa svoje polovine!

Palas je prednost duplirao u 40. minutu, Ričards je dodao loptu do Matete, koji je vrlo lako došao u priliku, driblingom je fantastično zbacio nemoćnog Evansa, potom je ušao u šesnaesterac Junajteda i snažnim udarcem još jednom je matirao Onanu.

Nije to bio kraj mukama Mančestera. U 58. minutu još jednom je odbrana gostiju ispala smiješna, i Kazemiro i Dalo se se utopili u sivilo ekipe, a to je iskoristio Mičel koji je prije Brazilca sa četiri metra ubacio loptu u tada već nebranjenu mrežu.

Samo šest minuta kasnije ponovo su se radovali navijači Kristal Palasa, Olise je ostao usamljen i iskosa sa 15 metara ponovo je preciznim udarcem savladao Onanu.