JUNAJTED PREŽIVIO FENJERAŠA Rasmus Hojlund produžava niz crvenih đavola, ponovo ispisao istoriju

Fudbaleri Mančester junajteda upisali su i četvrtu pobjedu u nizu u Premijer ligi.

Crveni đavoli” su slavili na gostovanju Lutonu rezultatom 2:1 u meču 25. kola Premijer lige.

Heroj tima Erika Ten Haga je bio mladi danski napadač Rasmus Hojlund, koji je postigao oba pogotka Junajteda na ovom meču.

Prvi poslije samo 37 sekundi, tako oborivši rekord za najbrži gol na gostovanjima kluba iz Mančestera.

Hojlund je iskoristio grešku Amarija Bela, čiju je očajnu povratnu loptu presjekao, potom zaobišao golmana Tomasa Kaminskog i smjestio loptu u nebranjenu mrežu.

Sa tim golom je postao najmlađi fudbaler u istoriji Premijer lige koji je postizao gol na šest uzastopnih mečeva (21 godina, 14 dana), time prestigavši Džoa Viloka koji ga je do tada držao.

Samo šest minuta kasnije Hojlund je postigao još jedan gol i tako im donio najbržu prednost od dva gola na gostovanjima u istoriji njihovih gostovanja na mečevima engleskog šampionata.

Hojlund je grudima preusmjerio pokušaj Aleksandra Garnača i tako stigao do svog sedmog pogotka u sezoni.

Luton je uspio da smanji zaostatak preko Karltona Morisa u 14. minutu, ali više od toga nisu mogli.

Junajted je do kraja mogao do još dva gola. Prvo je Bruno Fernandeš u 60. minutu predriblao Kaminskog, ali je Sambi Lokonga zaustavio njegov udarac, a belgijski čuvar mreže je uspio da dobije jedn takav duel šest minuta kasnije kada je Garnači pokušao da ga zaobiđe, a Kaminski tek toliko dokačio loptu da poremeti Argentinca, prenosi B92.