Bajern sezonu otvorio osvajanjem trofeja: Bavarci u goleadi savladali Lajpcig, Mane debitovao pogotkom

Fudbaleri Bajern Minhena su novu sezonu otvorili osvajanjem trofeja.

Bavarci su kao gosti na Red Bul areni savladali Lajpcig sa 5:3 i tako trijumfovali u Superkupu Njemačke.

Ekipu aktuelnog šampiona u vođstvo je doveo u 14. minutu, a u 31. je prednost udvostručio Sadio Mane, koji je tako pogotkom debitovao u zvaničnim mečevima.

Senegalcu su kasnije oništena još dva gola zbog ofsajda.

Benžamen Pavar je naposredno prije odlaska na odmor donio Bajernu prednost od 3:0.

Marsel Halstenberg je u 60. minutu, a Serž Gnabri je u 66. opet donio tri gola viška Bajernu.

Za dramu u finišu pobrinuli su se Kristofer Nkunku u 77. i Dani Olmo u 89. minutu.

U dodatnom vremenu domaći tim je vršio pritisak, ali nije uspio da dođe do izjednačenja, naprotiv Liroj Sane je poslije kontranapada izdriblao golmana i jednog protivničkog igrača, a zatim rutinski poslao loptu u mrežu.