BARAKUDE BEZ PROBLEMA Vaterpolisti Hrvatske zakazali balkanski klasik sa Srbijom

Vaterpolisti Hrvatske savladali su Kinu rezultatom 22:4 (5:2, 5:1, 6:1, 6:0) u meču osmine finala Svjetskog prvenstva u Dohi.

Barakudama je prolaz u četvrtfinale donio mjesto na Olimpijskim igrama.

Prije njih, mjesto u Parizu su obezbijedili domaćin Francuska, Španija, Mađarska, Grčka, Srbija, Hrvatska, SAD, Australija, Japan, Južna Afrika.

Za prolaz među četiri najbolje selekcije boriće se sa Srbijom u utorak od 17 časova.

Konstantin Harkov je sa četiri gola predvodio ekipu Ivice Tucaka, Marko Žuvela, Jerko Marinić Kragić, Franko Lazić, Luka Lončar, Loren Fatović, Rino Burić su dodali po dva gola protiv azijske reprezentacije koja je bila autsajder u ovom duelu.

Nakon prve četvrtine bilo je 5:2, a na poluvremenu 10:3, pa rezultatske neizvjesnosti zasta nikada nije ni bilo na ovom meču, piše B92.

U ostalim duelima osmine finala se sastaju Australija i Francuska, Crna Gora i Rumunija, odnosno SAD i Italija.

Srbija je još ranije izborila direktan plasman u četvrtfinale planetarnog šampionata i olimpijsku vizu za Igre u Parizu, pošto je osvojila prvo mjesto u grupi C. Srbija je u grupi C savladala Japan (17:10), Crnu Goru (14:6) i SAD (14:12).