Ostalo

BIJAČ SPUSTIO RAMPU DELFINIMA Vaterpolisti Srbije poraženi u klasiku od Hrvatske

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Hrvatske četvrtfinalu Svjetskog prvenstva od selekcije Hrvatske.

Delfini su u balkanskom klasiku izgubili rezultatom 13:15.

Odličan meč je viđen u Dohi, u kojem su se bolje snašli izabranici Ivice Tucaka. Koristili su brzopletost srpskih vaterpolista koji su igrali odlično u prvom poluvremenu, ali su u nastavku potpuno pali i ostali bez polufinala.

Od početka je viđena prava drama, Hrvati su bolje startovali, ali su Delfini kako je vrijeme odmicalo počeli da igraju bolje i odllučnije. Vaterpolisti Srbie su odlično startovali u drugoj dionici, zahvaljujući igri na centre stvarali su prednost i većinom druge dionice su imali dva gola prednosti, međutim Hrvati su imali raspoložen golmana Bijača koji je bio nepremostiva prepreka za izabranike Uroša Stevanovića kao i poslije prve četvrtine rezultat je na poluvremenu bio neriješen (9:9).

U trećoj dionici je viđena rovovska borba koju su Hrvati dobili 2:1 i otišli sa prednošću sa golom razlike pred posljednjih 8 minuta.

Posljednja četvrtina je obilovala greškama Srbija, koja je ruku na srce poražena zahvaljujući najviše svojim greškama, ali takođe ne treba zaboraviti odličnog Bijača među stativama u selekciji Hrvatske.

Bilo kako bilo, Srbija je ostvarila svoj primarni cilj, obezbijedila vizu za Olimpijske igre u Parizu.

Hrvatska će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Mađarske i Francuske.