BENFIKA OČITALA LEKCIJU Ramos nagovijestio svoj potencijal

Benfika je opravdala ulogu favorita protiv danskog Mitjilanda - 4:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

“Orlovi” su na svom terenu već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, kasnije je i dodatno povećali vođstvo, da bi nekadašnji Zvezdin protivnik u prošlogodišnjem ciklusu Lige Evrope u finišu postigao počasni gol.

Apsolutni junak meča bio je mladi napadač Portugalaca, Gonkalo Ramos, koji je postigao het-trik i tako bio ključan u pobjedi svoje ekipe nad žilavim Dancima.

Pored njega, za Benfiku je pogodio još Eliot Fernandez, dok je jedini pogodak za Mitjiland postigao Pione Sisto iz penala, u 77. minutu meča.

U ostalim mečevima Rojal Union –Rendžers 2:0, Monako –PSV 1:2, Ludogorec-Dinamo 1:2, Šerif –Viktorija 1:2.