Ispunio dječački san i srušio Liverpul: Priča o Đovani Simeoneu i tetovaži oduševila sve (VIDEO)

Napadač italijanskog kluba doživio je ono što je čitavog života sanjao.

Fudbaleri Napolija ostvarili su veliku pobjedu protiv Liverpula, a meč prvog kola grupne faze Lige šampiona obilježio je i pogodak Đovanija Simeonea. Iza njegovog gola engleskom velikanu i suza koje su ga pratile krije se fantastična priča, a ubrzo nakon meča saznalo se i zašto je plakao sin legendarnog Dijega Simeonea.

Napadač koji je ovog ljeta stigao u Napulj bio je strijelac na svom debiju u Ligi šampiona i to iz prvog kontakta sa loptom. On je u finišu prvog dijela meča zamjenio Viktora Osimena, a zatim iskoristio sjajnu asistenciju Hviče Kvarachelije koji je bio jedan od najboljih na terenu. Nakon što je zatresao mrežu, argentinski napadač srušio se na travu, a zatim počeo da ljubi tetovažu na svojoj lijevoj ruci!

-Imao sam 13 godina kada sam se prvi put tetovirao. Trebalo bi da imate 18 godina za to, ali ja sam toliko volio Ligu šampiona da sam istetovirao logo već sa 13 godina. Moj tata to nije želio, mama je pitala ‘Zašto?’. Odgovorio sam da ću onog dana kad zaigram u Ligi šampiona i postignem svoj prvi gol u tom takmičenju poljubiti tetovažu. U mojim mislima bila je samo Evropa, Evropa, Evropa – ispričao je prošle godine Simeone.

Napoli je bio veoma ubjedljiv protiv Liverpula, a Đovani Simeone postigao je treći gol za svoj tim na ovom meču, samo nekoliko trenutaka nakon što je kročio na teren. Pogledajte sve golove i šanse sa meča u Napulju:

Napadač Napolija imao je tokom večeri dvostruki razlog za slavlje, pošto je tim njegovog oca stigao do pobjede nad Portom u posljednjim sekundama meča. Dok je Dijego Simeone davao intervju nakon utakmice, Atletiko Madrid je preko Grizmana postigao gol za 2:1 u 101. minutu susreta, nakon što je nadoknada tog meča bila pravi spektakl.

Madriđani su poveli u 91. minutu golom Marija Hermosa, da bi u 96. minutu izjednačio Mateus Uribe sa bijele tačke. Ipak, francuski napadač postavio je konačan rezultat na meču tokom kojeg je Atletiku poništen jedan pogodak, još u 50. minutu kada je Koke bio strijelac, piše Mondo.