BEOGRAĐANI BLIZU FINALA Gol Mladosti "naljutio" Zvezdu (VIDEO)

Crvena zvezda je blizu plasmana u finale Kupa Srbije nakon što su u prvom meču na svom stadion”Rajko Mitić” savladali Mladost sa 4:1. Beograđani su tek nakon primljenog gola na startu drugog dijela zaigrali puno bolje i na kraju ostvarili ubjedljivu pobjedu.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA/PROMO

Crvena zvezda je povela u 12. minuti. Mladi napadač iz Bijeljine Dejan Joveljić napravio je sjajan solo prodor, prošao kroz odbranu Mladosti i matirao nemoćnog golmana Zečevića.

Domaći tim je u 23. minuti mogao do 2:0. Milunović je odlično ubacio, ali Ben nije bio precizan . Mladost je u 35. minuti opasno zaprijetila iz kontre i mogla je do izjednačenja. Loptu je sa gol linije izbacio Gobeljić.

Joveljić je u 42. minuti još jednom bio u šansi, međutim poslao je loptu preko gola.

Gosti su čekali svoju šansu iz kontre i uspjeli su u 53.minuti da dođu do 1:1. Nakon sjajnog napada i velike greške Nemanje Milunovića, Stefan Dimić je poslao loptu iza leđa Milana Borjana. Taj gol kao da je “naljutio” igrače Zvezde koji su krenuli puno agresivnije i kvalitetnije u napad, što je donijelo rezultat veoma brzo.

Defanzivac Zvezde se iskupio za grešku tri minuta kasnije kada je na ubacivanje Marina pogodio za novo vođstvo 2:1.

Joveljić je opet mogao da se upiše u strijelce kada je pogodio stativu. Gosti su mogli do izjednačenja već u narednom napadu. Lazar Jovanović je iz izgledne pozicije sa nekih pet metara poslao loptu pored gola.

Kazna za promašaj je stigla minut kasnije. Ben je uposlio Pavkova u šesnaestercu. Napadač Zvezde je neometan primio loptu i poslao u mrežu.

Pavkov je mogao do gola i u 63. minuti kada je njegov udarac odbranio golman Zečević. Istakao se čuvar mreže Mladosti i nekoliko minuta kasnije kada je zaustavio sjajan udarac Mirka Ivanića sa 25 metara.

Vezista Zvezde se upisao u strijelce u 68. minuti. Nakon udarca Milana Pavkova , golman Mladosti Zečević je kratko odbio loptu na koju je natrčao Ivanić i poslao u mrežu.

Sutra se u drugom polufinalu od 18 časova sastaju Partizan i Radnički Niš.