BIMAL JEDINSTVO SIGURNO U KAMNIKU Brčanke na drugom mjestu Srednjoevropske lige

Odbojkašice Bimal Jedinstva pobijedile su slovenački Kalcit Kamnik rezultatom 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:18) u utakmici 10. kola Srednjoevropske lige.

Nakon što su domaće odbojkašice dobile prvi set Brčanke su zaigrale mnogo kvalitetnije i više ni u jednom trenutku nisu dozvolile Kalcitu da ugrozi njihovo vođstvo. U trećem setu domaće odbojkašice nijednom nisu bile u viđstvu, dok su u poslednjem, četvrtom, vodile 3:0, ali su izabranice Smajila Pezerovića, nakon što su izjednačile na 6:6, preuzele stvar u svoje ruke, i do kraja sigurnom igrom došle do značajne pobjede.

Odbojkašice BL Voleja iz Banjaluke u ovom kolu su bile slobodne.

Odbojkašice Bimal Jedinstva, nakon ovog trijumfa, nalaze se na drugoj pozciji sa 16 bodova, dok je Kalcit Kamnik ostao na diobi treće i četvrte sa 14.