NOVI PORAZ BL VOLEJA Banjalučanke povele pa stale pred Novom Goricom

Odbojkašice BL Voleja poražene su od Nove Gorice rezultatom 1:3 u utakmici 7. kola Srednjoevropske lige (25:18, 16:25, 18:25, 22:25).

Prvi set Banjalučanke su odigrale odlično, konstatno su bile u vođstvu koje je u dva navrata iznosilo i 10 poena razlike. Prvo je bilo 13:3, a potom i 15:5. To je bilo dovoljno da se ovaj set privede kraju pa su odbojkašice BL Voleja slavile sa 25:18.

U drugom i trećem setu došlo je do pada nivoa igre dok su s druge strane odbojkašice iz Nove Gorice zaigrale mnogo kvalitetnije u svim elementima, pa su bez većih problema oba seta riješile u svoju korist.

U četvrtom setu BL Volej je poveo sa 3:0, a gošće su doše do izjednačenja 3:3, a potom su nakon vođstva Banjalučanki od 4:3 serijom 4:0 stigle do prednosti od 7:4. Nije se domaći tim predavao pa je uspio da priđe na poen zaostatka (8:7), a potom i izjednačenja (9:9). Do rezultata 13:13 igralo se poen za poen, a onda su domaće igračice mini-serijom 2:0 stigle do vođstva od 15:14, ali su gošće uzvratile na isti način, a onda su došle i do prednosti 17:15, a veoma brzo i do 19:16.

Pokušala je trener domaćih Radmila Marković tajm-autom da vrati svoj tim u igru, ali su i nakon pauze osvojile dva poena, povele sa 21:16, a onda su Banjalučanke serijom 4:0 prišle na samo poen zaostatka, međutim, nisu imale snage za potpun preokret.

Odbojkašice Bimal Jedinstva u ovom kolu pobijedile su Kaštele sa 3:0, a u narednom kolu, u nedjelju 1. decembra sastaju se BL Volej i Bimal Jedintvo.