Birmančević odveo Malme u Ligu šampiona, Benfika eliminisala PSV

Fudbaleri Jang Bojsa, Benfike i Malmea izborili su plasman u grupu fazu Lige šampiona.

Švedski Malme je poražen u Razgradu 1:2, ali su prošli dalje zbog pobjede u prvom meču 2:0. Junak švedskog tima bio je Veljko Birmančević, reprezentativac Srbije, koji je bio strijelac i u revanšu. Pogodio je iz slobodnog udarca za, ispostaviće se, plasman dalje.

Ovo je treći put da će Malme biti u eliti.

PSV nije uspio da dođe do pobjede u revanšu protiv Benfike (0:0) iako su gosti od 32. minuta igrali sa fudbalerom manje.

Drugi žuti odnosno crveni karton dobio je Lukas Verisimo. Međutim, sve nalete domaćih su zaustavili gosti i tako se vratili u Ligu šampiona. Za razliku od njih, PSV takmičenje nastavlja u Ligi Evrope.

Sjajan meč je bio u Mađarskoj, sa puno preokreta. Gosti su poveli, Ferencvaroš okrenuo na 2:1 i time su anulirali prednost iz prvog duela. Međutim, u nastavku Jang Bojs pravi preokret.

Prvo je Fasnaht izjednačio da bi Laiduni zaradio drugi žuti u 64. minuti i olakšao posao Švajcarcima.

Iako su promašili penal u 72. minuti, gosti dolaze do pobjede od 3:2 u sudijskoj nadoknadi preko Mambimbija.