Bogdanović ubacio osam poena: Atlanta nanizala sedmu pobjedu, Memfis ostao bez Morenta (VIDEO)

Košarkaši Atlante su nanizali i sedmu uzastopnu pobjedu, ovog puta kao gosti su savladali Memfis sa 132:100.

Ekipu su do trijumfa vodili Trej Jang sa 31 poena i 10 asistencija, te Klint Kapela koji je ubacio 23 poena uz 17 skokova, a dvocifreni su još bili Džon Kolins sa 21 8 Kem Rediš sa 14 poena.

Bogdan Bogdanović je za za 26 minuta igre ubacio osam poena uz šut 2/2 za dva, 1/2 za tri i 1/2 sa linije slobodnih bacanja, a pored toga je imao sedam skokova i četiri asistencije.

Grizlisi su već u devetom minutu meča ostali bez svog najboljeg igrača Dža Morenta koji je prilikom driblinga povrijedio koljeno i sam je napustio parket, a odmah se vidjelo da trpi velike bolove.

On se nije vraćao na parket, težina povrede još nije poznata, vjerovatno ga neće biti određeno vrijeme, a sam igrač se oglasio putem društvenih mreža.

“Sada je sve u Božjim rukama. Sve što možemo je da se molimo”, poručio je Morent.

Nemanja Bjelica je igrao 10 minuta u pobjedi Golden Stejta protiv Portlanda od 118:103, a učinak mu je bio tri poena (1/1 za dva, 0/2 za tri, 1/2 slobodna bacanja), četiri skoka i blokada.

Cijela prva petorka Voriorsa je imala dvocifren broj pooena: Stef Kari je ubacio 32, Endrju Vigins 25, Džordan Pul 14, a po 12 su dodali Kevon Luni i Drejmond Grin koji je imao i toliko skokova.

U poraženom timu Anferni Simons je ubacio 19, Jusuf Nurkić 17, Si Džej mekolum i Dejmian Lilard po 16, a Norman Pauel 15 poena.

Aleksej Pokuševski je za nešto više od 17 minuta igre ubacio sedam poena uz šest skokova, dvije asistencije i ukradenu loptu u porazu Oklahome od Vašingtona rezultatom 99:101.

Ekipa Tandera je imala šut za pobjedu ili produžetak, ali je Šaj Gildžius-Aleksandar promašio težak pokušaj za tri poena u posljednjoj sekundi, mad aje lopta izašla iz obruča.

Bez pet povrijeđenih igrača među kojima je još uvijek i srpski centar Nikola Jokić ekipa Denvera je poražena šesti put uzastopno, Milvoki je slavio u Koloradu sa 120:109.