Borac i Igokea upisali nove pobjede: Banjalučani u derbiju osigurali prednost domaćeg terena

Košarkaši Igokee i Borca ostvarili su nove pobjede u prvenstvu BiH i tako nastavili trku za prvo mjesto u Ligi 6.

Igokea je na domaćem parketu porazila Bosnu 81:69, dok je Borac u derbiju slavio protiv Širokog Brijega u Boriku, a rezultat je bio 70:61.

Igokea je tokom cijelog meča držala rezultatsku prednost, od prve do posljednje četvrtine. Ekipa iz Laktaša je sada na skoru od 7 pobjeda i 2 poraza i dijeli prvo mjesto sa ekipom Borca.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Goran Filipović sa 20 poena, a pratio ga je Dragan Milosavljević sa 18. Na drugoj strani Haris Curevac postigao je 15 poena.

U Boriku se igrao derbi između Borca i Širokog, a ekipa iz Banjaluke odnijela je važan trijumf, jer je sada osigurala prednost domaćeg terena u polufinalu.

Gledali smo vrlo neizvjestan meč tokom većeg dijela utakmice, a izabranici Zorana Kašćelana prelomili su utakmicu u posljednjoj četvrtini. Najefikasniji u ekipi Borca bio je Džejrod Vest sa 17 poena, a Sani Čampara i Radoš Šešlija dali su po 11.

U ekipi Širokog Karlos Pepin i Mile Čović postigli su po 13 poena.