BORAC NE STAJE Banjalučani nastavili sjajnu seriju

Borac je nastavio sa pobjedama na startu sezone. Banjalučani su savladali Čelik 65:57 na svom parketu.

Zeničani su bolje otvorili meč i poveli su sa 12:0, da bi seriju gostiju prekinuo Stefan Kenić. Nakon problema na startu Borac je već sredinom druge četvrtine uspio da uhvati priključak i dođe do izjednačenja 26:26, a zatim i da pređe u vođstvo.

Uspjeli su Banjalučani da se odlijepe u trećoj četvrtini, gdje su tri puta imali dvocifrenu prednost, ali se gosti nisu predavali. Prišli su na 55:53. Međutim, Stefan Kenić, a zatim i Diante Boldvin, dali su šest poena, pa se domaći tim opet odlijepio.

Diante Boldvin je imao 15 poena u pobjedničkom timu, dok je Draško Knežević dodao 11, ali uz loš procenat šuta. Na drugoj strani, Haris Ćurevac je imao 17 poena, a Milivoje Božović 13, uz šest skokova.

U okviru trećeg kola Lige BiH, Široki je kao gost savladao Mladost 80:73, te je zadržao maksimalan učinak. Luka Božić je bio nezaustavljiv i ubacio je 28 poena, a pratio ga je Ivo Ćavar sa 16 poena.

Mladost je bila desetkovana i igrala je bez Đorđa Aleksića, Nemanje Kapetanovića i Miloša Vraneša. U poraženom timu Miljan Marković je ubacio 31 poen.

Rezultati: Promo – Zrinjski 74:72, Sloboda – Bratunac 92:81, Posušje – Leotar 79:82, Mladost – Široki 73:80, Spars – Bosna 85:65, Borac – Čelik 65:57.

Plasman: Široki 6, Spars 5, Bratunac 5, Borac 4, Leotar 4, Posušje 4, Sloboda 4, Bosna Rojal 4, Mladost 4, Zrinjski 3, Promo 3, Čelik 3, Radnik 2.