Borac silovito krenuo u odbranu trofeja: Lukić i Penja postigli po het-trik u Kupu Republike Srpske (FOTO)

Fudbaleri Banjalučkog Borca savladali su ekipu Sloge Dipo u Donjim Podgradcima u okviru prve runde Kupa Republike Srpske, rezultatom 7:0.

Crveno-plavi su silovito krenuli u odbranu trofeja, ali ipak treba reći da su bili ogromni favoriti protiv trećeligaše i da je ovakva pobjeda očekivana.

Blistali su novo pojačanje Đanfranko Penja i Jovo Lukić, koji su posttigli po het-trik.

Lukić je meč otvorio ranim golom u 6. minutu susreta. Na 2:0 povisio je Blagaić u 24. minutu. Deset minuta kasnije u strijelce se upisao i Penja,

Ponovo je Lukić bio strijelac u 53. minutu, a samo dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 5:0, kada je Penja postigao drugi gol.

Het-trik Kolumbijca kompletiran je u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je opet Jovo Lukić samo minut kasnije.