Borac skinuo prokletstvo: Golobradi Kovačević srušio Sutjesku sa penala

Fudbaleri Borca savladali su ekipu Sutjeske u Foči u okviru osmine finala Kupa Republike Srpske "Dr Milan Jelić" nakon boljeg izvođenja penala.

Tokom prvih 90 minuta rezultat je bio 1:1, a prilikom izvođenja penala bolje su se snašli gosti (7:8), koji su tako prekinuli crnu seriju kada su u pitanju penal završnice.

Povela je ekipa Sutjeske golom Bojana Mihajlovića u 46. minutu, ali je robusni napadač Borca prekinuo golgeterski post i u 64. minutu donio izjednačenje ekipi Borca.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a nakon toga pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Čovjek odluke bio je junior Borca Milijan Kovačević koji je sigurnim izvođenjem jedanaesterca donio radost Banjalučanima i odveo svoju ekipu u narednu rundu.