BORUSIJA IDE DALJE Ludnica u Dortmundu, povratak Sevilje i slavlje Nijemaca

Fudbaleri Borusije Diortmund i Sevilje odigrali su nerješeno 2:2 u revanš utakmici osmine finala LIge šampiona, a Borusija ide dalje zbog pobjede 3:2 u prvom meču.

Iz prve prilike na utakmici, Borusija je stigla do prednosti protiv Sevilje.  Prepustili su domaći posjed gostima, koji to nisu iskoristili, a onda je stigla kazna u vidu pogotka Halanda na asistenciju Rojsa u 35. minutu,

Na 2:0 povisio je Haland u 54. minutu iz penala koji je bio itekako zanimljiv. Sudija Čakir je poništio Halandov gol, ali i svirao penal za Dortmund zbog jedne prethodne situacije. Zbog toga je Kunde dobio žuti karton.

Haland je promašio penal, pa i odbitak ali Bunu je ranije krenuo, pa se penal ponovio. Gađao je isti ugao Haland, Bunu je pogodio stranu, ali nije mogao da zaustavi loptu.

U 68, minutu Sevilja smanjuje na 2:1. En Nesiri je bio siguran sa bele tačke., U 96. minuti, El Nesri postiže još jedan pogodak za Sevilju, na asistenciju Ivana Rakitića. Tračak nade za Sevilju da može da izubri produžetke, ali sve je ostalo na tome.