Boston slavio u infarkt završnici: Jokićev najveći rival pogodio za izjednačenje preko cijelog terena, sudije poništile koš (VIDEO)

Jedna od najboljih utakmica ove sezone odigrana je u Pensilvaniji.

Džoel Embid napada koš

Boston Seltiksi u šokantnoj završnici pobijedili su Filadelfiju u gostima pogotkom Tejtuma u posljednjoj sekundi 110:107.

Iako su Seventisiksersi dominirali tokom cijelog prvog poluvremena i na početku treće četvrtine imali i do 15 poena prednosti, Seltiksi su konstantno davali znake života i nisu dozvoljvavali domaćinu da ih potpuno slomi, navodi Sportal.

Tako su ih do kraja treće četvrtine sustigli i uspjeli da potpuno preokrenu meč u svoju korist, pa su tako na kraju iste i poveli trojkom Tejtuma (80:78).

Izabranici Džoa Mazule dobili su krila tim pogotkom i činilo se da će na kraju oni biti ti koji će meč mirno privesti kraju i odnijeti pobjedu pošto su na nešto više od pet minuta prije kraja meča imali dvocifrenu razliku. Ipak, ovakvi mečevi ne mogu da prođu bez drame, pogotovo kada su u pitanju veliki rivali poput Filadelfije i Bostona.

Iako je odolijevao fenomenalni Tejtum koji je do pred kraj imao vrlo lošu utakmicu, uspjeli su da nakon više pokušaja konačno izjednače Siksersi na deset sekundi prije kraja, pogocima sa bacanja Džoela Embida.

Nakon što je Fila iskoristila mali faul, Tejtum je poslije još jednog tajmauta uzeo loptu u ruke i pogodio sjajnu stepbek trojku, nakon koje se činilo da je to to pošto domaći više nisu imali tajmaut.

I bilo je to to, ali ne na način na koji smo mislili. Embid je pogodio nevjerovatnu trojku sa gotovo cijelog terena, međutim odmah je poništena pošto lopta nije izbačena na vrijeme.

Upravo on bio je najefikasniji pojedinac meča sa 41 poenom, dok je na drugoj strani Braun predvodio goste sa 26.

Filadelfija je propustila veliku priliku da se približi Seltiksima i Baksima u borbi za prvo mjesto, ali se čini da sada i zvanično ispadaju iz te trke. Boston sa druge strane i dalje odolijeva velikoj seriji Milvokija koji je pobijedio 13 utakmica u nizu, te i dalje drži prvo mjesto.