BRATSKI REMI Borac u dobrom raspoloženju ide iz Novog Sada, Marinović uteže tim za Austriju (FOTO)

Fudbaleri Borca remizirali su sa Vojvodinom u generalnoj probi pred novu sezonu – 1:1.

Vojvodina - Borac

Gol za remi Banjalučana postigao je Nikola Pejović u posljednem minutu meča, dok je Novosađane u vođstvo doveo Nikola Čumić u 54. minutu.

Banjalučanima je ovo bila posljednja provjera pred meč drugog kola Lige konferencije u Beču protiv Austrije (27. jul), a trener Vinko Marinović može da bude zadovoljan kako su njegovi izabranici odradili posao na „Karađorđu.

Prvu šansu na utakmici imali su crveno-plavi u sedmom minutu, šutirao je Rikardo Kortez sa desetak metara, ali je dobro intervemnisao Lazar Carević.

Uslijedio je period kada je Vojvodina imala loptu u svojim nogama, ali nije dolazila do opasne zone, dok je Borac prijetio iz kontri, međutim, nije bilo opasnosti po gol Lala.

U duelu dva bratska kluba domaći su najbolju akciju kreirali u samom finišu prvog poluvremena, kada je Nikola Čumić ostao sam na lijevom boku, odlučio je da nesebično centrira na drugu stativu, ali je lopta otišla u gol aut.

Isti igrač je imao dobru priliku i u 50. minutu, ali je šutirao preko gola. Dva minuta kasnije istakao se Nikola Ćetković odbranivši šut Ivu Baraju.

Vošina inicijativa isplatila se u 54. minutu kada je kapiten Čumić poslije dodavanja Radomira Milosavljevića matirao Ćetkovića sa dvadesetak metara.

Sjajnu priliku za Borac imao je Vasilie Terzić, ali je bio umalo neprecizan, da bi period dobre igre Banjalučani krunisali u finišu kada je Pejović glavom loptu skrenuo u mrežu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Carević, Lazarević, Traore, Crnomarković, Antonijević, Zukić, Milosavljević, Nikolić, Radulović, Čumić, Malbašić. Igrali su još Baraj, Bjeković, Tanjga, Jeličić, Bukinac, Jovanović, Miletić, Busnić, Vukčević, Ivanović, Baraj.

Borac: Cvetković, Kvržić, Ćelić, Jokić, Erera, Predragović, Barski, Mihajlović, Kortez, Blagaić, Čavić. Igrali su još: Fićović, Terzić, Makarić, Pejović, Pišek, Đekić, Vuković.