Brutalna košarka u Laktašima: Igokea "pala" nakon produžetka protiv Tofaša

Košarkaši Igokee doživjeli su poraz u prvom kolu grupne faze košarkaške Lige šampiona u Laktašima od ekipe Tofaša.

Igosi su izgubili rezultatom 104:102.

Ekipa iz Laktaša je odigrala lošu prvu četvrtinu (16:28) gdje su gosti i stvorili ogromnu prednost. Domaći su djelovali nezainteresovano i bez energije što su Turci iskoristili.

U drugoj četvrtini su se Igosi malo konsolidovali i zaigrali bolju košarku i smanjili prednost Tofaša.

Zaigrali su bolju odbranu i smanjili na osam razlike na poluvremenu – 35:43.

Treća četvrtina je pokazala pravu stranu ekipe Igokee, od koje se ove godine očekuju veliki rezultati. Zaigrali su angažovanije u odbrani i potpuno se vratili u igru. Zbog nekoliko grešaka na obje strane parketa, mogli su da dođu do preokreta, ali ipak je Tofaš sa četiri poena prednosti otišao na pauzu pred zadnju četvrtinu.

Na početku zadnje četvrtine Tofaš je ponovo dodao gas i otiša na maksimalnih 14 poena. Ali, Igokea je ponovo pokazala da je ekipa sa devet života te se opet vratila u život na krilima sjajnog Stefona Mudija.

Mudiju je pomogao i odlični Dragan Milosavljević sa 6 poena u posljednjoj četvrtini.

Utakmicu je u na kraju u produžetak odveo odlični Mudi u posljednjim sekundama meča kada je izborio dva bacanaja koja je i na kraju realizovao.

U produžetku je viđena rovovska borba , gosti su ostali bez odličnih Vinstona i Pruvita zbog pet ličnih grešaka koji su i nosili Turke kroz regzlarni dio. Mudi je svojim minijaturama držao Igokei “glavu iznad vode” pogađao polaganja i jedan šut za tri poena. Amerikanac je na kraju bio i tragičar meča kada je promašio dva slobodna bacanja i trojku za potpuni preokret.

Najefikasniji kod domaćina su bili Stefan Mudi sa 23 poena, Dragan Milosavljević sa 18 poena, a goste su do pobjede vodili Kejleb Holmsli sa 29 poena, Džej Džej O Brajan sa 21 poenom.

Igokea u narednom kolu gostuje Mursiji, a Tofaš dočekuje Tortonu.