BUDUĆNOST SLAVILA PROTIV ZADRA Podgoričani se namučili sa timom iz donjeg doma ABA lige

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Zadar rezultatom 75:69 u poslednjoj utakmici 20. kola ABA lige

Odlično je Zadar otvorio utakmicu i nakon prvih deset minuta imao prednost od četiri poena viška (23:27), a na poluvrijeme se otišlo nerješenim rezultatom 45:45 i to trojkom sa zvukom sirene

Zadar se nije predavao, uspijevao je držati rezultatsku ravnotežu tako da se ušlo u potpuno otvorenu i neizvjesnu završnicu.

U poslednje dvije minute Budućnost je ušla sa jednim košem viška (70:69), a onda je Ervin Džekson pogidio trojku kojom se domaći tim odvojio na plus četiri poena, da bi u poslednji minut ušao sa šest poena viška (75:69). Na samom kraju Šehović je pogodio trojku, meutim, nakon pregledanog snimka ovaj koš je poništen.

Najefikasniji u timu Burćnosrti bio je Erl Klark sa 18 poena dok je Zadar predvodio Luka Žorić sa 22 koša.

Budućnost se nakon ovog trijumfa izjednačila sa Cedevitom na drugom mjestu sa 14 pobjeda, dok je Zadar ostao na sedam trijumfa.