Imali kontru u 120. minuti za 2:0, a onda ispali: Ovo je najluđih 30 sekundi u Ligi Konferencija (VIDEO)

Linfild, šampion Sjeverne Irske, mogao je da postane prvi klub u istoriji te zemlje u grupnoj fazi nekog UEFA takmičenja, ali malo je reći da će ih boljeti način na koji su ostali bez tog podviga.

Partizan će nestrpljivo iščekivati žrijeb Konferencijske lige u petak (14.30) kada će saznati svoje rivale tokom još jedne evropske jeseni.

Ipak, pravo je čudo kako na tom žrijebu neće biti Linfilda, predstavnika Sjeverne Irske, pošto su na gotovo nevjerovatan način ostali bez plasmana u grupnu fazu u 120. minutu revanš susreta!

Prvak Sjeverne Irske je imao sve u svojim rukama, kao i Zrinjski iz Mostara. Ali dok su šampioni BiH ispali poslije penala od Slovana, Linfild ih je vjerovatno i nadmašio. Ovaj tim je u prvom meču protiv letonskog RFS-a remizirao 2:2, a u revanšu je bilo 0:0.

Igrali su se produžeci u revanšu, a u 104. minutu meča, poveli su preko Kajla Meklina. Pri vođstvu 1:0, u 120. minutu, Linfild je poslije agresivne igre RFS-a uspio da stigne do velike šanse da duplira vođstvo.

Imali su u kontra napadu situaciju “četiri na jedan”, mogli su lako da stignu do 2:0 i završe posao, ali je slab udarac odbranio Pavels Stajnbors. I tada kreće preokret – iskusni golman brzo baca loptu naprijed za svoje igrače, a poslije samo dva dodavanja – usljedio je šokantan autogol Linfilda za 1:1, piše Mondo.

Stiglo se potom do penala, a tamo je RFS uspio da kazni Linfild za propuštenu priliku i sa 4:2 su uspjeli da se plasiraju u grupnu fazu Konferencijske lige.