Zrinjski pao poslije penala: Mostarce sekunde dijelile od istorijskog uspjeha, Slovan u Ligi konferencija

Fudbaleri Zrinjskog nisu uspjeli da postanu prvi bh. klub koji će da se takmiči u grupnoj fazi nekog od evropskih takmičenja.

Slovački Slovan je boljim izvođenjem penala (6:5) eliminisao Mostarce i obezbijedio sebi još šest evropskih utakmica.

Domaću ekipu u Bratislavi je u vođstvo doveo Erik Ramirez u 67. minutu 1:0 i tako vratio stvari na početak, s obzirom da je šampion BiH u prvoj utakmici na svom terenu trijumfovao sa minimalnim rezultatom.

Ušlo se u produžetak, a poslije 13 minuta igre u dodatnom vremenu Nemanja Bilbija je iz slobodnog udarca ubacio loptu pred gol domaćih, golman Adrian Kovan je samo uspio da je odbije i to na nogu Igora Savića koji je zatresao mrežu.

Uslijedili su napadi slovačkog tima, a Zrinjski je imao dva kontranapada da sve riješi, međutim, do toga nije došlo.

Od 118. minuta ekipa Slovana je bila brojčano slabija, jer je zbog udaranja Bilbije isključen Jaba Kankava, a kada se činilo da će Mostarci stići do željenog remija Ramirez je pored uspavanih defanzivaca makazicama u samom finišu poslao loptu u mrežu, tako da se pristupilo izvođenju penala.

Prvi su šutirali gosti, pogađali su Bilbija, Kamenar, Savić, Maglica i Jakovljević, a u šestoj i sedmoj seriji Barišić i malekinušić su poslali loptu preko gola.

Na drugoj strani redom su mrežu tresli Hrnčar, Medved, Mustafić, Abena, Ramirez i Čavrić, a Kašijin udarac u šestoj seriji skinuo je Čondrić