ISTORIJSKA POBJEDA Zrinjski se podigao iz pepela i spektakularnim preokretom savladao AZ Alkmar (FOTO)

Fudbaleri Zrinjskog savladali su ekipu AZ Alkmara nevjerovatnim preokretom u prvom kolu Lige konferencija, rezultatom 4:3.

Nestvarnu pobjedu upisali su fudbaleri Zrinjskog na premijeri u evropskim takmičenjima.

Sve je mirisalo na laganu pobjedu AZ Alkmara. Holanđani su vrlo broz došli do prednosti, kada je u 10. minutu mrežu Plemića zatresao Miron Van Brederode. Prednost je uduplao Sven Minans u 32. minutu.

Za 3:0 pobrinuo se Dani de Vit, samo minut prije odlaska na poluvrijeme. Imao je AZ ogromnu prednost i sve je izgledalo da bi Plemići mogli da dožive debakl, a onda je Krunoslav Rendulić izmjenama napravio nešto što se ne viđa često u fudbalu.

Zvonimir Kožulj ušao je u igru u 48. minutu, a samo 2 minuta kasnije smanjio je prednost Alkmara.

Tada su Plemići dobili krila, i namiirisali krv.

Desni bek Zrinjskog Josip Ćorluka imao je namjeru da uputi centaršut, ali mu je lopta otišla preko noge i završila pravo u mreži AZ Alkmara za slavlje Plemića i smanjanja na 2:3.

Uslijedilo je stanje šoka za igrače Alkmara. Vjerovatno su Holanđani nakon prvog poluvremena glavama već bili kući, ali ono što karakteriše Zrinjski tokom svih ovih godina unazad, jeste da se nikada ne predaju, a tako je bilo i ovaj put.

Za potpuni povratak u meč pobrinuo se još jedan rezervista, Aldin Hrvanović koji je u igru ušao u 70. minutu, a minut kasnije donio izjednačenje Zrinjskom.

Potpuno ludilo u Mostaru i kompletan preokret režirao je strijelac prvog pogotka za Zrinjski, Zvonimir Kožulj, a na tribinama je nastao potpuni delirijum.

Zrinjski je tako upisao istorijsku pobjedu. Na premijeri u evropskim takmičenjima Zrinjski je odmah došao do 3 boda i to na kakav način.

Plemići u narednom kolu Ligen konferencija gostuju u Birmingemu, ekipi Aston Vile i nema sumnje da će puni samopouzdanja otići na to gostovanje. AZ će ugostiti ekipu Legije iz Varšave.