BRUKA I SRAMOTA Bivši fudbaler Kozare i Sabah očitali fudbalsku lekciju inferiornom Partizanu (VIDEO, FOTO)

Bruka i sramota. Riječi su koje najbolje mogu da opišu izdanje Partizana u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Fudbaleri Partizana

Partizan je u četvrtak veče gostovao u Azerbejdžanu kod Sabaha koji je crno-bijelima očitao fudbalsku lekciju (2:0).

Teško je opisati šta je sve Partizan doživio u ovom meču. Svih 90 minuta su bili lošiji rival i samo zahvaljujući golmanu Aleksandru Jovanoviću nisu primili više od dva gola.

Sabah je napadao od prve minute i redale su se prilike pred golom Partizana. Odbrana nije mogla ništa protiv raspoloženih fudbalera tima iz Azerbejdžana, ali je Jovanović kao posljednja prepreka domaćinu nekako izlazio kao pobjednik. Bar u prvih 45. minuta.

Bilo je pravo čudo da Partizan nije primio gol u prvom poluvremenu, ali čudo se nije desilo u nastavku meča. Istina ponovo je domaćin propuštao prilike, ali čini se da se nervoza nije uvukla u njihove redove nego u tim Igora Duljaja.

Sabahu je bio malo i penal pošto je Jovanović odbranio šut Alekseja Isajeva. Ali radost Partizana nije dugo trajala jer je fenomenalan gol postigao Bojan Letić samo minut kasnije. Isti igrač je potpuno nokautirao Partizan samo četiri minute poslije i ispostavilo se da je njegov drugi pogodak bio i konačan rezultat ovog meča. Dodajmo i to da Letića znamo za domaćih terena jer je nosio dres Kozare iz Gradiške, te Borca iz Šamca i drugih klubova.

Partizan ništa nije pokazao tokom svih 90. minuta. Bilo je tu nekih poluprilika i prilika, ali premalo za renome kluba kakav je Partizan posebno protiv ekipe koja po prvi put u istoriji igra na međunarodnoj sceni.

Revanš meč se igra za sedam dana u Beogradu, a ovakvom igrom Partizan nema čemu da se nada. Imaće težak zadatak da nadoknadi dva gola minusa, ali kroz istoriju su znali i mnogo više od toga pa nam ostaje da vidimo mogu li nastaviti put ka grupnoj fazi trećeg po rangu UEFA takmičenja.

Tok utakmice

Sabah – Partizan 1:0 (Letić 72. minut, Letić 74. minut)

90. minut kraj meča.

74. minut: Sabah je duplirao vođstvo i sad će Partizan imati težak zadatak da se vrati u igru.

70. minut: Samo je bilo pitanje vremena. Sabah je sasvim zasluženo poveo protiv Partizana. Letić je bio strijelac za 1:0.

69. minut: penal za domaćina koji ni sa bijele tačke ne dolazi do gola jer brani Jovanović.

65. minut: Redaju se prilike pred golom Partizana koji nekako uspjeva da sačuva goli život.

48. minut: Nova velika prilika za domaćina, veliko je čudo da na semoforu još uvijek stoji 0:0. Partizan bez ikakve šanse do sada u meču.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme meča u Azerbejdžanu.

45+3. minut: Opet je bila gužva u šesnaestercu Partizana nakon kornera, glavom je šutirao Nurijev, ali je Jovanović odbranio na liniji u posljednjem trenutku. Nakon toga je golman crno-bijelih morao još jednom da interveniše, a ubrzo je sudija i svirao kraj prvog dijela.

28. minut: Domaćin postiže pogodak koji je poništen zbog ofsajda Apea.

20. minut: Velika greška Imanova. Golman Sabaha je napucao Mateuša Saldanju, ali se lopta nije odbila u njegovu mrežu, već pored gola. Umalo da Partizan povede bez prave prilike.

18. minut: Nova sjajna prilika za domaćina, ali mreža iza leđa Jovanovića još miruje.

12. minut: Konačno nešto od Partizana. Evo i prvog konkretnijeg pokušaja crno-bijelih. Saldanja je sa distance oprobao udarac, direktno u Imanova.

9. minut: Domaćini imaju loptu više u svojim nogama i imali su već jednu dobru priliku pred golom Jovanovića.

1. minut: Utakmica u Azerbejdžanu je počela.

Sastavi

Stadion: Alindža

Sudija: Đorđi Kruašvili (Gruzija)

SABAH: (4-3-3): Imanov – Sejdijev, Hadudi, Čakla, Letić – Kristijan, Isajev, Til – Margarita, Apeh, A. Nurijev.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Filipović, Marković, Ilić, Antić – Kanute, Belić – Severina, Kalulu, Menig – Saldanja.

U susret meču

Igor Duljaj, trener Partizana istakao je da je protivnik mlada ekipa koja prima malo golova i ima interesantne igrače.

– Imamo ozbiljnog protivnika, a dodatni problem mogu da nam predstavljaju vlaga i temperatura. Imaju odličnog trenera, mlad je stručnjak. Takođe, imaju izuzetne pojedince: Musajeva, Mikela i Da silvu. Posebno su opasni kada oduzmu loptu, jer imaju jako brze igrače. Brzo se transformišu, opasni su u kontrama. Biće teško, ali nismo došli ovdje sa spuštenim gardom. Iako smo prije Sabaha odigrali samo dva meča, oni nam daju nadu da možemo da pokažemo kvalitetan fudbal i poslije svega imamo obavezu više prema našim navijačima – rekao je Duljaj.