Boginja gazi ka Ligi šampiona: Atalanta preokretom nastavila sjajne rezultate u Seriji A

Velika pobjeda Atalante u gostima protiv Salernitane 2:1, kojom se stavlja u odličnu poziciju u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Atalanta

Zahvaljujući odličnim rezultatima klubova iz Serije A u Evropi ove sezone, naredne će Italijani imati bar pet predstavnika u Ligi šampiona. Tako da i peto mjesto postaje veoma atraktivno.

A poslije ovog 35. kola dva tima su na diobi petog mjesta – Atalanta i Roma. Sa tim da Atalanta ima i utakmicu manje, tako da ona sada diktira tu borbu. Doduše, oba tima su i dalje u igri da plasman u Ligu šampiona obezbijede osvajanjem Lige Evrope, tako da Italija može da ima i šest ekipa u eliti naredne sezone.

Nije sve dobro išlo po Boginju u Salernu. Domaćin koji se uveliko sprema za Seriju B naredne sezone poveo je preko Čaune u 18. minutu. Atalanta je imala rezultatski zaostatak sve do 57. minuta. A onda je za samo šest minuta preokrenula golovima Skamake i Kopmajnersa. I na kraju uspjela je da osvoji tri boda pobjedom 2:1.