(VIDEO, FOTO) ZRINJSKI NEMOĆAN U VARŠAVI Plemići upisali treći poraz i smanjili šanse za plasman u narednu rundu Lige konferencija

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su na gostovanju Legiji u 4. kolu grupne faze Lige konferencija.

Plemići su u Varšavi izgubili sa 2:0 i tako znatno smanjili šanse za plasman u narednu rundu takmičenja.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu. Najprije je Rafal Avgustinjak odličnim volej udarcem u 14. minutu smjestio loptu iza leđa Marića i donio veliku radost svojim navijačima.

Na 2:0 povisili su domaći u 30. minutu, kada je precizan sa bijele tačke bio Žosu, pošto je prethodno Ćorluka je bio neoprezan i oborio Kuna.

Probao je aktuelni šampion BiH u drugom poluvremenu doći do pogotka kako bi probudio kakvu takvu nadu, ali nisu u toj namjeri uspjeli izabranici Krunoslava Rendulića.

Zrinjski ovim porazom ostaje na 3 boda i na trećem mjestu, koliko ima i posljednje plasirani AZ Alkmar, ali uz meč manje.

Legija se popela na prvo mjesto i na svom kontu ima 9 bodova, dok Aston Vila ima 6 i večerašnji susret sa Holanđanima.