Nastavlja se kriza Željezničara: Zrinjski golom u sudijskoj nadoknadi došao do preokreta i novog trijumfa

Fudbaleri Zrinjskog savladali su ekipu Željezničara u 8. kolu Premijer lige BiH, rezultatom 2:1 golom u sudijskoj nadoknadi.

Na stadionu Pod Bijelim Brijegom u Mostaru, izabranici Krunoslava Rendulića nisu dobro počeli meč. Osjetio se umor nakon istorijske pobjede u Ligi konferencija protiv AZ Alkmara, ali su Plemići ipak došli do pobjede.

Poveo je Željezničar u 30. minutu golom Irfana Jašarevića za prednost Plavih, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

I Činilo se sve da će Zrinjski upisati novi poraz u Premijer ligi, ali onda je prvo Slobodan Jakovljević u 79. minutu donio izjednačenje, da bi potpuni delirijum u Mostaru izazvao Petar Mišić pogotkom u 92. minutu susreta, kada su svi mislili da će plijen biti podijeljen.

Željezničar je tako upisao i 4. uzastopni poraz u ligi, nakon Veleža, GOŠK-a i dobojske Sloge, pa je pitanje da li će Nermin Bašić preživjeti ovu krizu na klupi tima iz Sarajeva.

Sa druge strane Zrinjski je upisao 3. pobjedu dok ima i 2 poraza.