NULA U DERBIJU Željezničar i Sarajevo bez golova, Sivac podijelio 3 crvena kartona

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva odigrali su neriješeno 0:0 u vječitom derbiju 26. kola Premijer lige BiH.

Željezničar je u ovaj derbi ušao u zoni ispadanja jer se sa 26 bodova nalazio na 11. mjestu i jasno da je bio pod većim pritiskom od gradskog rivala, koji pak namjerava da igra ponovo Evropu i pokušava da dohvati treće mjesto.

Na krcatoj Grbavici viđena su čak 3 crvena kartona, ali golova nije bilo.

Prvo poluvrijeme nije donijelo preveliki broj prilika, ali jeste čak dva crvena kartona.

Najprije je u 17. minuti pocrvenio Amer Hiroš zbog udaranja po licu Edina Julardžiju, da bi u samom finišu pocrvenio i Edin Cocalić koji je oborio Francesa Kjeremeha koji je hitao ka golu Vedada Muftića.

Bordo tim je također ostao sa igračem manje jer je na poluvremenu crveni karton zaradio Slaviša Radović nakon okršaja sa Štilićem.

Nije bilo previše prilika, ali čini se da je golman Željezničara heroj Željezničara.

Veliku priliku za Sarajevo imao je Eldar Mehmedović i tu u prvoj minuti sudijske nadoknade. Beganović je uputio sjajan centaršut, Mehmedović šutirao, a Muftić njegov udarac sjajno izvadio.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa su timovi podijelili bodove.

Sarajevo nakon ovog boda 4. na tabeli Premijer lige sa 41 bodom, dok je Željezničar 11. sa 27 bodova.