DRAMA POD BIJELIM BRIJEGOM Zrinjski se nakon penala plasirao u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona (VIDEO, FOTO)

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nemanja Bilbija

Istina, dosta teže nego što se očekivalo nakon pobjede u prvom meču u gostima od 1:0.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 2:1 u korist gostiju, te je meč otišao u produžetke.

U produžecima smo vidjeli još po gol na obje strane, te je tako nakon 120 minuta na semaforu stajalo 2:3 u korist Jermena.

Ipak, sreća je bila na strani domaćih, pa se nakon svih pet serija Zrinjski se plasirao rezultatom 4:3 poslije penala.

No, krenimo redom…

Viđena je prava drama pod Bijelim brijegom, iako sami start meča nije ni slutio na bilo kakve probleme domaćih. Zrinjski je sjajno otvorio meč, redale su se prilike pred golom gostiju, a prve tri prilike nije uspio u gol pretvoriti Nemanja Bilbija. Rođeni Banjalučanin je prvo šutirao pored gola, da bi mu se u narednoj prilici ispriječila stativa.

Ipak u 27. minutu Zrinjski dolazi do prednosti. Sjajno je sa desne strane u sredinu ubacio Čorluka, a najviši u šesnaestercu je bio Bilbija, te glavom poslao loptu u mrežu Jermena za opšte slavlje pod Bijelim brijegom.

Od pogotka Zrinjskog opao je tempo igre, a uspavanu mostarsu publiku umalo nije otrijeznio Antvi, koji se ubacio iz drugog plana nakon centaršuta, izbjegao ofsajd, šutirao glavom, ali je Marić to uspio da ukroti.

Gosti su bolje otvorili drugi dio igre, prijetili su preko Džikije koji je probao makazicama, ali bez većih problema za odbranu domaćih.

Igra je opet utonula u san, sve do 72, minuta kada je Marić bio junak Zrinjskog pošto je u situaciji jedan na jedan sa Maksimenkom sačuvao mrežu.

Međutim, u 74. minutu bio je nemoćan. Sijevnula je duga lopta na desnu stranu Urartua, Grigorjan je odlično ušao u sredinu te pogodio malu mrežu za izjednačenje i muk pod Bijelim brijegom. Iako je uslijedila VAR provjera, nije bilo elemenata ofsajda te su Plemići krenuli sa centra.

Nastavljena je totalna ofanziva gostiju, u 84. minutu gosti su smatrali da je lopta jednog igrača Zrinjskog pogodila u ruku, ali je sudija iz Danske pokazao da se igra nastavi.

Urartu je nastavio sa pritiscima na gol Zrinjskog, a trud im se isplatio u 90. minutu kada je Grigorjan pogodio sa bijele tačke, pošto je prethodno Ezbiliz oboren u šesnaestercu domaćih.

U regularnom toku meča domaći su imali ozbiljnu šansu da riješe pitanje prolaska, ali se ispriječio Melikov, pošto je šut Bilbije uspio izbaciti u korner.

Posegnuo je na pauzi Krunoslav Rendulić za izmjenom Bilbije. Umjesto njega ušao je Kiš, te se to i više nego isplatilo aktuelnom šampionu BiH, pošto je isti igrač samo 3 minuta kasnije oboren u šesnaestercu. Kiš je takođe rutinski pogodio s bijele tačke te donio novu radost Ultrasima.

Da Zrinjski ne ode s pozitivnim rezultatom na pauzu između produžetaka pobrinuo se ponovo Maksimenko u trećem minutu nadoknad, nakon što je sjajnim udarcem pogodio malu mrežu gola domaćih za novu prednost Urartua – 2:3.

Zrinjski je u drugom produžetku prijetio i imao više od igre, ali nije mogao probiti zgusnuti bedem gostiju, te je uslijedio kraj i izvođenje jedanaesteraca.

Penali su krenuli sigurno s obje strane, sve do treće serije, kada prvo Zlomislić šalje loptu preko prečke, da bi poslije njega u 4. seriji sama prečka zaustavila igrača gostiju Eduarda.

Gosti nisu imali sreće ni u 5. seriji jer je šut Gazarijana odbranio Marić, da bi potom Barišić donio opšte slavlje domaćima.