BUKARI POKORIO NOVI SAD Zvezda savladala Vojvodinu u derbiju i nastavila jurnjavu za ljutim rivalom

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Vojvodine na gostovanju u Novom Sadu u okviru 16. kola Superlige Srbije, a rezultat je bio 2:1.

Sjajno su započeli crveno-bijeli ovaj meč. Već u 3. minutu došli su do prednosti kada je Osman Bukari projurio po desnoj strani i zakucao loptu u mrežu Vojvodine.

Imala je Zvezda samo dva minuta kasnije veliku šansu da udvostruče prednost kada je In Beom Hvang pogodio prečku. Ipak, Novosađani stižu do izjednačenja u 13. minutu susreta, a strijelac za “Staru damu” bio je Radomir Milosavljević.

Krenuli su izabranici Baraka Bahara ponovo silovito, i ponovo je Bukari strijelac. Igrao se 27. minut, lopta se od Šerifa Endijaja slučajno odbila do Bukarija koji je bio sam ispred gola Vojvodine, pa mu nije bilo teško da pogodi mrežu.

Usporili su ritam i jedni i drugi, pokušavala je Vojvodina igrom kroz sredinu da dođe do do gola, ali nisu uspjeli.

U drugom poluvremenu vidjeli smo mnogo više borbe i mnogo manje šansi. Na kraju je ostao rezultat iz prvih 45 minuta, pa su crveno-bijeli upisali nova tri boda.

Crvena zvezda je sada na drugoj pozicij na tabeli sa 3 boda manje od lidera Partizana, koji ima meč manje. Vojvodina je ostala na 6. poziciji na tabeli.