Četvrti poraz Beograđana: Zvezda pala u Madridu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Reala u Madridu sa 72:56 u okviru 4. kola Evrolige.

Beeograđani su tako doživjeli četvrti poraz u isto toliko utakmica i jedini su tim uz Real Madrid koji nema trijumf u tekućoj sezoni.

Gosti su jako loše otvorili meč, a domaći su to iskoristili i već u prvoj četvrtini stvorili dvocifrenu prednost koja je iznosila 15 poena razlike.

U drugom periodu crveno-bijeli su bili za nijansu bolji, a u trećem su uspjeli da pruđu na samo dva poena zaostatka (44:42), međutim, tada je uslijedila serija od 10:0 španske ekipe.

Polovinom četvrte četvrtine Zvezda je kompletirala seriju od 6:0 i prišla na sedam poena zaostatka (57:50).

Vildoza zatim nije uspio da iskoristi bacanje zbog tehničke greške, ali je nedugo potom Hasan Martin pogodio na isteku napada za “minus pet” (59:54).

Uslijedila je serija od 10:0 domaćih i tu je bio kraja nadanjima srpskog tima da mogu do uspjeha.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džanan Musa sa 13, Gabrijel Dek je postigao 12, Geršon Jabusele 11, a Volter Tavares 10 poena.

Kod Zvezde Bendžamin Bentil je ubacio 17, a Luka Vildoza 10 poena.