Topićeva brutalna partija nedovoljna za pobjedu: Zvezda poražena od Reala na otvaranju Evrolige (VIDEO)

Juniori Crvene zvezde poraženi su u prvom meču završnog turnira Evrolige u Kaunasu od svojih vršnjaka iz Madrida rezultatom 83:81.

Nikola Topić

Crveno-bijelima nije pomogla ni brutalna partija Nikole Topića, koji je ubacio nevjerovatnih 39 poena uz sjajne procente šuta.

Nikola Topić potvrdio je da je klasa u svom uzrastu, u prvom dijelu meča bio je nezadrživ i čak je postigao polovinu poena za svoj tim. Na poluvremenu je Real vodio sa 54:44, a Topić je za 16 minuta na parketu postigao 22 poena.

Real je imao i +20, baš na kraju treće četvrtine, kada je Gonsales pogodio trojku za 72:52. Topić je nastavio da rešeta, na kraju je uz slobodna bacanja približio Zvezdu na 76:73, stigao je tada do 36 poena.

Ipak je posustao, vezao je i dvije izgubljene lopte, Real je to kaznio prišavši na 78:73. Sijevnula je onda opet trojka Topića za 78:76, na samo 43 sekunde do kraja.

Imao je i Andrej Kostić važnu trojku za 83:81, ali to nije bilo dovoljno, sa linije penala se postavio konačan rezultat. Na kraju, Topić je meč završio sa 39 poena, uz šut 8/13 iz igre, 14/15 sa linije penala, 3/5 za tri poena. Imao je šest skokova i osam asistencija, jednu ukradenu i sedam izgubljenih lopti.

Uspjeli su Zvezdini klinci da se vrate iz dubokog minusa koji je u jednom trenutku iznosio i 20 poena, ali za totalni preokret nisu imali snage.

Pored Topića, doprinos je dao i Petar Avlijaš sa 10 poena, dok su kod Madriđana dominirali Ismaila Dianje sa 17 poena i čak 15 skokova, kao i Hugo Gonzales sa 24 ubačena koša.

U grupi sa Zvedzom i Realom, još su Barselona i Panatinaikosa.